Pondělí - Pátek: 8:00 - 16:30 hodin

Kollárovo nám. 697/9, Olomouc

Endodoncie

Endodoncie

OŠETŘENÍ KOŘENOVÝCH KANÁLKŮ

Cílem je rozšířit, vydezinfikovat a zaplnit kořenové kanálky poškozeného zubu a ten následně zrekonstruovat. Pokud je diagnostikován zánět kostěného lůžka je vhodné jej rovněž vyléčit.

Endononcie se provádí dvěma způsoby – ručními kovovými nástroji (hradí pojišťovna) nebo pomocí rotačních titanových přístrojů. Délku kořenového kanálku zjistíme pomocí RTG snímků, nebo elektronicky tzv. apexlokátorem. Rozdíl mezi oběma metodami je podstatný.

U první metody se kvalitního ošetření v podstatě nedá dosáhnout. Důvodů je několik. Špatná prostupnost kořenových kanálků zvláště zahnutých, kdy stomatologickýnástroj nemá potřebnou ohebnost a průnik do hloubky ani schopnost rozšířit kořenový kanálek na potřebnou šířku. K plnění je použit jeden čep zalitý do pojiva, který se do kořenového čepu vhání rotačním nástrojem.To bohužel nezaručí homogennost a těsnost výplně. Daleko častější jsou pak komplikace.

V 21. století by toto ošetření už nemělo být vůbec prováděno. Také měření RTG, které je součástí této metody není přesné.

Ošetření s plněním kořenového kanálku metodou laterální kondenzace rozehřátou gutaperčou a s měřením délky kořenových kanálků pomocí APEXLOKÁTORU je přesné a zajišťuje stálost výplně. Provádí se přístrojem RECIPROC, plnění je zajištěno přístrojem BEE- FILL.

Kameníček STOMA, místo pro jasné, bílé a dokonalé úsměvy.

Kde nás najdete

Kollárovo nám. 697/9
779 00 Olomouc
Česká republika